Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Slujbă Arhierească la catedrala „Sf. Nicolae” din Orhei

 

În Duminica a X-a după Cincizecime, Prea Sfinţitul Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, a săvîrşit Sfînta Liturghie în fruntea soborului de preoţi slujitori ai Catedralei „Sf. Nicolae” din oraşul Orhei.

În cadrul cuvîntului de învăţătură pe care l-a rostit, Prea Sfinţia Sa a subliniat importanţa credinţei, a postului şi rugăciunii în viaţa fiecărui credincios, aşa cum reiese din cuprinsul pericopei evanghelice a zilei despre vindecarea tînarului lunatic, precum şi despre faptul că fiecare din noi are datoria de a aduce copiii la Hristos.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.