Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul NICODIM a săvârșit o vizită de lucru în Parohia ”Sfinții Arhangheli” din s. Trinca r-l. Edineț

La invitația Părintelui Paroh, Vasile Roșca, Prea Sfințitul NICODIM a săvârșit o vizită de lucru în Parohia ”Sfinții Arhangheli” din s. Trinca r-l. Edineț. În timpul vizitei, Prea Sfințitul a avut o serie de întâlniri cu enoriași din s. Trinca. Totodată, Vladâca sa familiarizat cu lucrările de renovare, săvârșite în ultimii ani de către Preotul Paroh. Următoarele acțiuni, pe care părintele Vasile dorește să le interprindă presupun schimbarea Sfântului Prestol, care deja mai multe decenii, este în slujba Sfântului Lăcaș. În urma mai multor consultații, Prea Sfințitul NICODIM a binecuvântat schimbarea Sfintei Mese!

Biroul de Presă a Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

Comments are closed.